du er her:ForsideSport og fritidBørkop Svømmehal

Børkop Svømmehal

Børkop Svømmehal
Vi glæder os til at se dig i Børkop Svømmehal.

Svømmehallens åbningstider

Mandage kl. 07.00-08.00
Mandage tillige kl. 12.00-16.00
Tirsdage kl. 14.00-22.00
Onsdage kl. 07.00-08.00
Fredage kl. 07.00-10.00
Fredage tillige kl. 14.00-20.00
Lørdage kl. 09.30-13.00

NB:
Tirsdage kl. 20.00 - 22.00 er kun for voksne.
Fredag holder vi "fredelig fredag" kl. 7.00-10.00.

Der lukkes for indgangen en time før lukketid.
De badende bliver fløjtet op en ½ time før lukketid.

 

Åbningstiderne for uge 7 samt uge 42:

Mandag kl. 7-8 og kl. 10-14
Tirsdag kl. 14-22.00
Onsdag kl. 7-14
Torsdag kl. 10-14
Fredag kl. 7-8 og kl. 10-14
Lørdag kl. 9.30-12.30


Lukkedage 2014

Ferielukket i uge 27, 28, 29 og 30

23. december til 1. januar 2015 (begge dage incl.)

Der henvises til opslag i svømmehallen vedrørende åbningstider på helligdage.

 

PRISER: 2014

Voksne fra 15 år

35 kr.
Børn og pensionister 25 kr.
Leje af svømmehal med livredder 770 kr. pr. time
Leje af svømmehal uden redder 560 kr. pr. time
Leje mindst 2 timer pr. gang  
10-turs kort  
Voksen 300 kr.
Børn og pensionister 200 kr.



 

Børkop svømmehal

find arrangement

kategori





periode



   
 

Et familievenligt sted

I Børkop Svømmehal tager personalet ekstra godt imod gæsterne.jpg

Der er dømt hygge og gæstfrihed på højeste plan, når man besøger svømmehallen i Børkop. Billige priser og jordnært personale er samtidig noget af det, der tiltrækker gæsterne.

Læs mere om Børkop Svømmehal her

 
 
Oplev Vejle